womanflowershop (1)

Lato to doskonała okazja zarówno do zdobycia nowych klientów jak i zatrzymania obecnych. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które Tobie w tym pomogą.

1. Wyjdź na zewnątrz

Organizuj i bierz udział w imprezach plenerowych. Festiwale i targi są dokonałą okazją do promocji i zdobycia nowych klientów. Latem ludzie spędzają więcej czasu na zewnątrz. Wykorzystaj to! Jeśli jesteś właścicielem restauracji, rozstaw na zewnątrz stoliki. Jeśli posiadasz hotel – zainstaluj poczekalnię na tarasie.

2. Korzystaj z imprez organizowanych w okolicy

rsz_kaboompicscom_flag_of_poland

Sprawdź kalendarz wydarzeń w Twojej okolicy i umieść tam swoją reklamę. Pamiętaj, że im więcej osób ją zobaczy, tym więcej zdobędziesz klienówi! Możesz również skontaktować się z organizatorami imprez i zaproponować im współpracę – na przykład dystrybucję kuponów rabatowych. Pamiętaj również o potędze portali społecznościowch. Warto brać udział w rozmowach prowadzonych na tweeterze i oznaczać profil swojej firmy w komentarzach.

3. Działaj w portalach społecznościowych

Upewnij się, że na Twoich profilach w serwisach społecznościowych znajdują się informację o letnich promocjach i ofertach, które organizujesz. Pamiętaj również aby udostępniane zdjęcia i materiały marketingowe były bardziej kolorowe. Zaznacz również swoją obecność w internecie. Oznacz swoją firmę na Google Places, a jeśli prowadzisz biznes związany z turystyką, również na stronach takich, jak Yelp i TripAdvisor.

4. Oferuj letnie produkty lub usługi

rsz_splitshire_img_9951

Pamiętaj, aby oferować produkty i usługi sezonowe. Jeśli prowadzisz sklep odzieżowy, zadbaj o to by na wystawie widniały wakacyjne stylizacje, a letnie ubrania były odpowiednio wyeksponowane. Restauracje powinny stworzyć letnie menu, w którym będą promować soki ze świeżo wyciskanych owoców, sałatki lub owoce morza. Salony piekności oraz fryzjerzy powinni wykorzystać sezon ślubny i stworzyć katog ślubnych stylizacji lub usług.

5. Pamiętaj o urlopach

Wielu Twoich pracowników, będzie chciało wziąć wolne w okresie letnim. Zaplanuj to wcześniej! Pozwoli Ci to odpowiednio rozdzielić pracę, a jeśli zdecydujesz się zatrudnić pracowników sezonowych, odpowiednio wcześniej ich wyszkolić.

Szukasz sposobu, aby zwiększyć Swoje przychody tego lata? Wykorzystaj w pełni sezon turystyczny i przyjmuj płatności kartą z payleven.

Category:
Inne