tumblr_n72tbo3L1O1qfirfao1_1280

Każda osoba nie tylko zasługuje na przerwę od pracy ale powinna potraktować ją jako swój obwiązek. Dobrze wykorzystany urlop niesie ze sobą ważne korzyści dla zdrowia: regularny wypoczynek/odprężenie pozostawia pełnym energii i zmotywowanym do podejmowania nowych wyzwań. Ciągły stres może podnosić ciśnienie tętnicze i prowadzić do wyczerpania.

Dłuższy urlop jest jednak problematyczny dla przedsiębiorców, którzy martwią się, że ich nieobecność może negatywnie wpłynąć na wyniki ich biznesu. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Idea Bank aż 55% przedsębiorców albo rezygnuje z wyjazdu z troski o firmę albo zarządzają nią z miejsca, gdzie spędzają urlop.

Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zaplanować i spędzić urlop we właściwy sposób:

1.Zamknij niedokończone sprawy

Czy są jakieś kwestie, które odkładałeś na później? Zajmij się priorytetowymi i pilnymi formalnościami, zanim wyjedziesz – na przykład przedłużeniem umowy leasingowej lub licencji, zapłaceniem zaległych rachunków.

2.Przekaż swoje obowiązki

Dokumentuj zakres Twojej pracy i związane z nią procesy. Wykorzystaj te informacje i wyszkol zaufanego pracownika, który będzie mógł wykonywać Twoje codziennie zadania, podczas gdy będziesz na urlopie. Jeśli Twój zespół mimo wszystko potrzebowałby dodatkowego wsparcia na czas Twoich wakacji, zastanów się nad zatrudnieniem dodatkowej osoby na ten czas. Upewnij się, że wszystko jest przygotowane na czas Twojej nieobecności i miej na uwadze przepływ pieniędzy, dostawy i inwentaryzacje.

3.Numer alarmowy

Podaj swojemu najbardziej zaufanemu pracownikowi Twoje dane kontaktowe, pod którymi będziesz dostępny podczas Twojego urlopu.

4. Pozostaw powiadomienie

negativespace-25

Jeśli masz stałych klientów, poinformuj ich przynajmniej miesiąc wcześniej o planowanych wakacjach i zostaw informację z kim mogą się kontaktować w czasie Twojej nieobecności jeśli mieliby dodatkowe pytania lub potrzeby. Ustaw automatyczną wiadomość email informującą nadawcę, że jesteś na urlopie.

5. Korzystaj z poniższych aplikacji:

• Musisz niezwłocznie podpisać jakieś ważne dokumenty? Za pomocą DocuSign możesz tego dokonać dodając podpis elektroniczny.

• Jeżeli potrzebujesz zorganizować video konferencję, ściągnij GoToMeeting.

• Kontroluj swoje wydatki z Expensify. Zrób zdjęcia otrzymywanych paragonów, a aplikacja pogrupuje i przechowa je dla Ciebie.

IFTTT pozwoli Ci otrzymywać powiadomienia gdy otrzymasz wiadomość od konkretnego nadawcy. Możesz również utworzyć automatyczną odpowiedź skierowaną do osób śledzących Twój profil społecznościowych.

Hootsuite umożliwia automatyczną publikację napisanych wcześniej postów na portalach społecznościowych. Możesz więc przygotować je wcześniej, a aplikacja sprawi, że będą widoczne w wybranym przez Ciebie czasie.

• Przyszedł Ci do głowy genialny pomysł, a jesteś daleko od biura? Teraz to żaden problem! Możesz go nagrać za pomocą Evernote. Aplikacja ta umożliwia również zapisywanie zdjęć, dokumentów oraz artykułów.

• Zaplanuj trasę wakacyjnej wycieczki za pomocą Google Maps lub Apple Maps.

6.Najbardziej istotne – Odpocznij:

2014-09-2-Life-of-Pix-free-stock-photos-girl-sunset-cape-cod-julien-sister1

Postaraj się odciąć od pracy, po to przecież są wakacje. Jeżeli musisz sprawdzać swój telefon lub skrzynkę mailową, rób to tylko rano.

Szukasz sposobu aby zwiększyć swoje przychody tego lata? Wykorzystaj w pełni sezon turystyczny, przyjmując płatności kartą mobilnym terminalem payleven.

Category:
Inne