restomarket

Istnieje wiele powodów, dla których motywacja pracowników może zmniejszać się w okresie letnim. Nieraz możesz ich przyłapać na patrzeniu tęsknym wzrokiem przez okno albo odliczaniu dni do urlopu, ale jest sposób by temu zaradzić! Przeczytaj nasze porady jak uczynić Twój zespół bardziej produktywnym w okresie letnim.

Stwórz przyjemne miejsce pracy

rsz_plantssmall_2Upewnij się, że miejsce pracy jest czyste, dobrze oświetlone i chłodzone za pomocą wentylatorów lub klimatyzacji. Pracownicy powinni czuć się komfortowo, aby mogli w pełni skupić się na swojej pracy. Przeczytaj podobne porady w naszym artykule: „Czy Twój biznes jest gotowy na lato?”

Jeżeli masz zwyczaj przeprowadzania zebrań, dlaczego nie wykorzystać pobliskiej kawiarni z ogródkiem? Większość takich miejsc udostępnia bezpłatny internet. Jeśli prowadzisz sklep odzieżowy, przenieś część wystawy na zewnątrz. Więcej wskazówek znajdziesz w naszym artykule „5 kroków, które sprawią, że Twój biznes rozkwitnie na lato”.

Dlaczego nie wprowadzić letniego klimatu do środka? Kup świeże kwiaty,otwórz okna i wpuść świeże powietrze do biura. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie dnia lata, w którym nie obowiązywałby dress code.

Pobudzaj ich rozwój zawodowy

Motywuj swoich pracowników poprzez wyznaczanie indywidualnych celów i zadań. Z łatwością możesz je ustalić korzystając z historii sprzedaży na swoim koncie payleven. Pamiętaj o tym, żeby dzielić się z pracownikami informacjami dotyczącymi Twojej firmy. Pozwoli to im naprawdę czuć się częścią zespołu. Regularnie pytaj ich także o wyrażenie opinii na tematy dotyczące firmy.

Poświęć trochę czasu, aby nauczyć swoich pracowników nowych umiejętności. Rozwijaj naturalny potencjał każdego z nich i nie bój się powierzyć im większą odpowiedzialność. Nagradzaj ciężką pracę podwyżką, awansem lub specjalną premią.

Przywileje pracowników

happyhourPamiętaj aby doceniać swoich pracowników (zwłaszcza tych, którzy pracują przez całe lato) za pomocą dodatkowych przywilejów. Mogą to być małe rzeczy, np. zapas lodów czekający w biurowej zamrażarce lub vouchery do pobliskiej restauracji. Możesz również podarować bilety na różne wydarzenia kulturalne, zorganizować piknik lub imprezę integracyjną. Dobrym pomysłem może się również okazać podarowanie dodatkowego dnia wolnego, aby Twoja załoga mogła cieszyć się ładną pogodą.

Podziel się opiniami klientów

Dzielenie się pozytywnymi opiniami klientów ze swoim zespołem, pozwoli podnieść poziom zadowolenia z wykonywanej pracy. Wydrukuj pozytywne komentarze i powieś w widocznym miejscu. Niektóre firmy również publikują je w wydawanych przez siebie magazynach i broszurach.

Szukasz sposobu, aby zwiększyć swoje przychody tego lata? Wykorzystaj w pełni sezon turystyczny, przyjmując płatności kartą mobilnym terminalem płatniczym payleven.

Category:
Inne