Smartfony Przyszłości

Nie jest tajemnicą, że smartfony mają coraz większy wpływ na nasze życie. W zasadzie, obecnie nowy smartfon jest więcej wart, niż komputer kupiony 5 lat temu. Naukowcy przewidują, że ze względu na ich funkcjonalność, kwestią zaledwie kilku lat jest zintegrowanie ich z ludzkim ciałem.

Smartfony Dzisiaj

Jednakże, nie wybiegając aż tak daleko w przyszłość,  dzisiejsze telefony komórkowe posiadają niesamowicie użyteczne aplikacje. Pozwalają na zoptymalizowanie Twojego życia, przez znaczące  skrócenie czasu trwania procesów czy wprowadzenie nowego elementu do Twojej codziennej rutyny.

W ciągu ostatnich trzech lat wyrazistość ekranów dotykowych niebotycznie się poprawiła i obecnie można oglądać filmy w rozdzielczości 1080p przy rekordowo wysokich prędkościach transferów. Nie mogę nie wspomnieć o zamontowanych w nich aparatach fotograficznych – tak dobrych, że były wykorzystywane do tworzenia filmów fabularnych czy dokumentalnych.

Trendy i Sprzedaż

Rozpoznawanie mowy i nawigacja, które już wcześniej były na celowniku deweloperów aplikacji,  zostały jeszcze bardziej wzmocnione w najnowszym iPhone. Obecnie z tymi telefonami, używając swojego głosu, jesteś w stanie zrobić prawie wszystko i odnaleźć drogę w najdalszym zakątku świata.

iPhone 5S i 5C sprzedawał się jak gorące bułeczki – 9 milionów w ciągu pierwszych trzech dni po premierze. Nie jest też zaskoczeniem, że 40 % użytkowników iPhona, (nawet, tych którzy nie mają najnowszego modelu) zainstalowało na swoich telefonach nowy system iOS 7. Okazuje się, że jednak ludzie są szybsi niż technologia.

Nasza aplikacja payleven jest kompatybilna z najnowszymi systemami operacyjnymi, właśnie takimi jak iOS 7, więc korzystając z niższych wersji nie musisz obawiać się o konieczność uaktualnienia. Nadal będziesz mógł akceptować płatności kartą bez żadnych utrudnień.

Co Przyniesie Przyszłość

Rozdzielczość 1080p prezentuje się nawet lepiej niż rzeczywistość, lecz ma tylko 2 wymiary (2D). A co z telefonami mogącymi wygenerować hologram czy efekty 3D? Z pewnością jest to coś, co wkrótce  opanuje zmysły wszystkich ludzi.

W 2012 roku sprzedano 220 milionów smartfonów, co stanowi sumę populacji kilku europejskich krajów. Od pojawienia się ich kilka lat temu w świecie technologii, sprzedanych zostało 1,7 miliarda sztuk. Przewiduje się, że do 2017 roku zostanie sprzedanych 3,2 miliarda smartfonów na świecie.

Jeśli producenci smartfonów chcą dobić do tego wyniku, będą musieli wprowadzić jeszcze więcej innowacji, aby utrzymać się w czołówce. Nie wiadomo, kto będzie liderem na rynku w sprzedaży w 2017 roku, ale jedno jest pewne – może to być każdy. Świat technologii pokazał nam, jak giganci znikają i są przejmowani przez pozornie słabszych konkurentów. Kto powiedział, że nie stanie się tak ze smartfonami przyszłości?

Category:
Inne